Recenzja laptopa Asus ROG Zephyrus GX501 z NVIDIA Max-Q

 

W swoim ultracienkim laptopie do gier ROG Zephyrus Gx501 Firma Asus próbowała rozwiązać odwieczny problem połączenia miniaturyzacji i wysokiej jakości radiatora, biorąc za podstawę kompaktowe wymiary w ramach programu NVIDIA MAX-Q, najwyższej klasy sprzęt i zupełnie nową technologię chłodzenia.

Smukły Laptop Do Gier Asus ROG Zephyrus GX501 wykorzystuje konstrukcję Nvidia Max-Q i opracowany przez Asusa system chłodzenia, który został nazwany Active Aerodynamic System (ASS). Pozwala to na wykorzystanie zintegrowanej karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1080 przy minimalnym poziomie hałasu roboczego. Jednocześnie, pod względem wydajności, najcieńszy ROG Zephyrus na równi może konkurować z grubszymi laptopami do gier.

W przypadku gier ROG Zephyrus oferuje 15. 6-calowy wyświetlacz FHD o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli.

W tym samym czasie panel obsługuje technologię Nvidia G-Sync i częstotliwość odświeżania 120 Hz. W laboratorium testowym zmierzyliśmy bardzo dobry współczynnik kontrastu 187: 1 i maksymalną jasność 304 cd / m2. Przestrzeń kolorów srhd jest pokryta 94%, A wyświetlacz ma dobre kąty widzenia.

W sercu tego laptopa do gier, oprócz czterordzeniowego (4 x 2. 8 GHz) Procesor i7-7700HQ CPU, istnieje KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce dla karty graficznej GTX 1080 Max-M Karta graficzna. System jest obsługiwany przez 24 GB PAMIĘCI RAM, kolekcja gier może być przechowywana na dysku SSD o pojemności 1 TB. Dostępne interfejsy obejmują 1 x HDMI, 4 x USB 3. 0, 1 x Thunderbolt, 1 x podwójne gniazdo audio i Bluetooth 4. 1 i WLAN 802. 11.

W zestawie znajduje się Adapter USB-On-LAN.

Na uwagę zasługuje fakt, że mysz z trzema przyciskami jest przymocowana do urządzenia, co nie jest jeszcze oczywiste w przypadku laptopów do gier. Co ciekawe, w pudełku znajdziesz nawet śrubokręt, za pomocą którego można odwijać obudowę w celu konserwacji.

W grze” Rise of the Tomb Raider”, która uruchamia się w rozdzielczości Full HD z ustawieniami graficznymi na poziomie” Ultra ” (DX12), Asus ROG Zephyrus GX501 osiąga 115. 72 klatki na sekundę i XMG-115. 2 klatki na sekundę. W teście PCMark 8: Creative Accelerated Benchmark laptop pokazał wynik 7752 punktów.

Sądząc po wynikach, możemy stwierdzić, że Asus udało się spakować dość wystarczającą wydajność gier high-end z innowacyjnym systemem chłodzenia i konstrukcją Max-Q w obudowie o grubości 16 mm. z 9 do 17. 9 mm.