Przegląd laptopa HP Pavilion Power 15 (i7-7700HQ, GTX 1050)

Pavilion Power 15 można uznać za ewolucję wcześniejszych rodzin Pavilion 15t i Pavilion 15z. procesor Intel Core i7 (4 rdzenie, Kaby Lake) i karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 w wersji na laptopa powinny przyciągnąć każdego, kto ceni sobie szybkość działania, ale nie chce wydawać pieniędzy na droższe urządzenia: Lenovo Yoga 720, Dell XPS 15 9560 lub Laptopy OMEN firmy HP.

Projekt i funkcje

Wymiary laptopa nie różnią się zbytnio od innych popularnych 15-calowych modeli, takich jak Lenovo Legion Y520 lub Acer Aspire VX15. Droższe alternatywy mają wąskie ramki ekranu: Yoga 720, XPS 15 9560. Dzięki temu zajmują mniej miejsca w plecaku.

Maksymalny otwarty kąt wynosi 150 stopni.

Pokrywa wyświetlacza może być mocniejsza. Silny lub długotrwały nacisk na nią może łatwo uszkodzić matrycę.
Aby uzyskać dostęp do środka, musisz całkowicie usunąć dno, a oderwanie go nawet po wiernym odkręceniu wszystkich śrub nie będzie łatwe.

Porty i komunikacja

Zestaw interfejsów fizycznych jest stosunkowo standardowy. Szkoda, że nie ma Thunderbolt 3-to dość ważna rzecz, którą producent umieszcza tylko w droższych seriach Spectre i Omen.

Prędkość Odczytu karty jest dobra: średnio około 80 MB / s kopiowanie 1 GB zdjęć do naszej karty testowej Toshiba standard UHS-II zajmuje tylko 13 sekund. Włożona karta wystaje z obudowy, ale nie mocno, około 1 mm.
Wszystkie wersje laptopa wykorzystują Bezprzewodowy Adapter Intel Wireless AC 7265, łączący funkcje nadajnika-odbiornika Wi-Fi i BT. Test wydajności 802. 11ac pokazał średnio 645 Mb / s na odbiór (w połączeniu z naszym testowym routerem Linksys EA8500).

Wyświetlacz

Spośród trzech dostępnych opcji-Matowego ekranu 1080p IPS, błyszczącego ekranu dotykowego 1080p IPS, Matowego UHD IPS-wybraliśmy ten pierwszy. Opcje z częstotliwością odświeżania 120 Hz nie są oferowane, podobnie jak inne cechy droższych modeli gier.

Matryca AU Optronics AUO41ED była już widoczna w innych notebookach HP, a Pomiary były w większości identyczne. Tylko jakość odwzorowania kolorów i jasność oświetlenia z jakiegoś powodu wzrosła.

Niektóre ziarnistość powłoki ochronnej jest oczywista, ale nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Nawet po bokach ekranu widać niewielkie nierówne oświetlenie. Typowy dla większości laptopów problem.

Zasięg widma sRGB jest ograniczony do 57 procent (AdobeRGB: 38%). Wiarygodność kolorów jest wystarczająca dla wielu zadań, ale oczywiście niektórzy konkurenci w bezpośrednim porównaniu wyglądają znacznie lepiej
Dobre kąty widzenia laptop zapewnia dokładnie, ale tutaj do użytku w jasnym świetle, szczególnie pod słońcem, pasuje źle.

Przedstawienie

Nasz laptop wykorzystuje mobilną wersję karty graficznej GTX 1050, a także 4-rdzeniowy procesor Core i7 7700HQ.

NVIDIA Optimus jest i działa poprawnie. Pojemność pamięci wideo dla dyskretnego GP może być inna, 2 GB lub 4 GB. W różnych konfiguracjach istnieją również kombinacje urządzeń pamięci masowej i ilość pamięci RAM.

W standardowych benchmarkach PROCESOR Core i7-7700HQ zastosowany w tym laptopie zachowuje się dokładnie tak, jak można się spodziewać.

Przenośna odmiana karty graficznej GTX 1050 jest znacznie szybsza niż wciąż popularne oferty Nvidii z niedawnej przeszłości, GTX 950M i GTX 960M, ale pozostaje w tyle za GTX 970M, GTX 1050 Ti, GTX 1060 i innymi procesorami graficznymi wyższej klasy.

W praktyce oznacza to: przy 1080p wszystkie istniejące gry będą uruchamiane na wysokich lub nawet maksymalnych ustawieniach.

System audio

Maksymalna osiągalna głośność okazała się dobra, ale jakość nie uderza w wyobraźnię, niskie i wysokie częstotliwości są odtwarzane znacznie słabsze niż środkowa część zakresu dźwięku. Nie jest tak źle, ale dla uniwersalnego / multimedialnego laptopa jest to frustrujące. Często będziesz musiał używać zewnętrznych głośników lub słuchawek.
Zużycie energii i praca w trybie offline

W trybie gotowości, gdy ekran jest aktywny i wyświetla się na nim pulpit systemu Windows, ustaliliśmy 9-17 watów w zależności od jasności ekranu i aktywnego profilu zużycia energii. Uruchomienie 3DMark06 podnosi tę liczbę kilkakrotnie, prawie do 80 watów, a szczytowe zużycie energii wynosi 106 watów.

Wbudowana bateria jest inna, w porównaniu z konkurencją, imponującą pojemnością: 70 Wh-h. W teście do czytania stron internetowych przez Wi-Fi otrzymaliśmy prawie 8 godzin pracy!

Werdykt

Pavilion Power 15 zdecydowanie wygląda bardziej atrakcyjnie niż zwykły Pavilion, zwłaszcza jeśli czytelnik poluje na połączenie dobrej karty graficznej i procesora Core i7. Deweloperzy spędzili czas na modernizacji wyglądu laptopa i wyposażyli go w bardziej udaną klawiaturę, ale niektóre wady pozostały na miejscu i nigdzie się nie udały. Są to niewystarczająco sztywna pokrywa wyświetlacza, złożoność samoobsługowa, która nie obejmuje spektrum sRGB ekranu i nie spełnia oczekiwań systemu audio.